6 ترند برتر دکوراسیون آشپزخانه | طراحی ترند در 2023

زمانی که تصمیم می گیرید آشپزخانه‌تان را بیارایید، با استفاده از ترکیب رنگ‌ها، الگوها و بافت‌های متنوع، میتوانید شخصیت و سلیقه خود را به صورت مناسبی بازتاب دهید. همواره کارشناسان طراحی داخلی طرح های خود را برای تزئین اجزای مختلف خانه ارائه می‌دهند، که این تنوع تزئینات به طور طبیعی در آشپزخانه‌ها هم قابل مشاهده است.
گر چه شاید مایل نباشید هر سال دکوراسیون آشپزخانه خود را کامل تغییر دهید، به ویژه زمانی که خانه‌ای را اجاره می‌کنید و اجازه بازسازی ندارید. اما این محدودیت‌ها نمی تواندباعث کاهش خلاقیت در فرآیند تزئین و دکوراسیون مناسب باشد. خبر خوب اینکه می توانید با جایگزینی کاشی‌های پشت سینک و بین کابینتی با دیوارپوش های ست با صفحه کابینت و استفاده از کفپوش و دیوارپوش های ساده ولی شیک و ساخت پیشخوان، امکانات خلاقانه‌تری به قلب تپنده ی خانه بیفزایید.

تزیین آشپزخانه با طراحی ترند آشپزخانه:

توصیه ی متخصصان طراح داخلی، در طراحی آشپزخانه در سال 2023 این است که به جای تمرکز بر روی ترندهای روز، بیشتر بر استفاده از امکانات در فضای آشپزخانه تمرکز کنید. انتخاب دکوراسیون بر اساس فضای موجود بهترین گزینه است، زیرا هرگز از بروز بودن آن کاسته نمی شود.
در ادامه به شش نوع مدل طراحی آشپزخانه اشاره کرده ایم که شما میتوانید با توجه به سبک آشپزی خود و تایمی که در آشپزخانه می‌گذرانید، از ایده‌های زیر برای طراحی آشپزخانه‌تان بهره ببرید.

6 ترند برتر دکوراسیون آشپزخانه | طراحی ترند در 2023

1.طراحی آشپزخانه به سبک گالری (موازی)

این نوع طراحی برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب است. دو دیوار موازی با یکدیگر در روبروی آشپزخانه قرار می‌گیرند و وسایل و کابینت‌ها در این دو دیوار قرار می‌گیرند. اگر فضای کافی دارید، می‌توانید جزیره‌ای حجمی و کوچک را در وسط آشپزخانه قرار دهید.

2.طراحی آشپزخانه تک دیواری

در این طراحی، تمام وسایل آشپزخانه بر روی یک دیوار قرار می‌گیرند. این مدل به ویژه در خانه‌های کوچک مناسب است و فضای شیک و زیبایی را فراهم می‌کند.

3.طراحی آشپزخانه جزیره‌ای

طراحی جزیره‌ای این امکان را به شما می‌دهد تا بهره‌برداری بهتری از آشپزخانه داشته باشید. جزیره‌ مستقل از کابینت‌هاست که می توانید به عنوان میز غذاخوری یا میز کار هم استفاده کنید.

4.طراحی آشپزخانه به شکل U

این مدل که به شکل نعل اسبی نیز شناخته می‌شود، در طراحی آن، کابینت‌ها و وسایل آشپزخانه در سه دیوار قرار می‌گیرند. این طراحی مناسب فضاهای بزرگ و استفاده گسترده از آشپزخانه است.

5.طراحی آشپزخانه به شکل L

در این طراحی، دو دیوار به شکل L در کنار یکدیگر قرار دارند و وسایل آشپزخانه بر روی این دو دیوار قرار می‌گیرند. این طراحی برای فضاهای کوچک مناسب است و مثلث کار از طراحی L در آشپزخانه‌ها به راحتی شکل می‌گیرد که سبب افزایش بهره وری در پخت و پز می‌شود.

6.آشپزخانه G شکل

این مدل نیز به طور مشابه به آشپزخانه جزیره‌ای شباهت دارد. در این طراحی، جزیره و کابینت‌ها به یکدیگر چسبیده و متصل شده‌اند. این نوع طراحی می‌تواند ترکیبی از طرح‌های جزیره‌ای و دیگر مدل‌های طراحی باشد.

سخن پایانی:

در مورد مصالح و متریال‌های استفاده شده در آشپزخانه، مهم است که از مواد و متریال مدرن و با کیفیت استفاده کنید. از مصالحی مانند اس پی ال برای دیوارپوش و صفحه کابینتی و سینک، کفپوش های سرامیکی و کف‌ها بهره ببرید تا ظاهری مدرن و جذاب به آشپزخانه‌تان هدیه کنید. در پایان ، طراحی آشپزخانه به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد و با رعایت اصول مثلث کار و استفاده از مصالح مناسب، می‌توانید یک آشپزخانه کارآمد ، زیبا و درخور با فضای خود داشته باشید.

دیدگاه تان را بنویسید

مقاله ها

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازدهی 0 / 5. 0