صفحات مارمونایت

مارمونایت (MARMONITE) چیست؟

مارمونایت یک متریال نوین معروف به سنگ مهندسی مارمونایت، مرکب از دو جنس پرفروش و مستحکم کورین و کوارتز (با درجه سختی ۷) می باشد و در ساخت صفحه کابینت و میز و جزیره آشپزخانه و … بیشتر به کار می‌رود.

این ماده مقاومت بالایی در برابر خراشیدگی، ضربه، حرارت و رطوبت دارد و نیاز به مراقبت و نگهداری آنچنانی ندارد. مزیت عالی و برتر دیگر صفحه کابینت مارمونایت این است که قیمت آن نسبتاً کمتر از سایر صفحات سنگی همانند سنگ طبیعی است.

مزایای مارمونایت:

برای بهترین درک از این محصول، بهتر است مارمونایت را با یکی از محصولات محبوب برای صفحه کابینت، یعنی سنگ طبیعی، مقایسه کنیم. ما ویژگی‌های هر دو ماده را بررسی کرده و مقایسه می‌کنیم:

1.مقاومت در برابر حرارت:

مقاومت صفحه کابینت مارمونایت به حرارت بسیار بیشتر از سنگ طبیعی است. سنگ طبیعی تا دمای 80 درجه سانتیگراد را تحمل می‌کند و از این نقطه به بالا، دچار تغییر شکل و تغییر رنگ می‌شود. اما مارمونایت می‌تواند دماهای تا 100 درجه را تحمل کرده و همچنان تغییراتی نداشته باشد.

2. لکه پذیری:

در مقایسه مارمونایت و سنگ طبیعی، مشاهده می‌شود که لکه‌های مواد مانند چای یا قهوه روی سطح سنگ طبیعی نفوذ کرده و تغییر رنگ داده و در طولانی مدت باقی می‌مانند. در مقابل، روی سطح صفحه کابینت مارمونایت، این لکه‌ها به راحتی پاک می‌شوند و بر روی سطح نمایان نمی‌شوند. دلیل این مقاومت در تولید مارمونایت است که تحت فشار بالا تولید می‌شود و هیچ فضایی برای نفوذ مواد غذایی به سطح آن وجود ندارد.

3. مقاومت در برابر ضربه و فشار:

هر دو ماده دارای خصوصیت ارتجاعی هستند و در برابر ضربه و فشار مقاومت دارند.

4. ترمیم‌پذیری:

در مواردی که صفحه کابینت تراشیده یا شکسته می‌شود، سنگ طبیعی میشکند و ترک برمیدارد و قابلیت ترمیم ندارد، در حالی که مارمونایت قابلیت شکستن و خط و خش‌برداری ندارد.

5. ظاهر زیبا:

مارمونایت به عنوان ماده‌ای مدرن و جذاب شناخته می‌شود. برجستگی‌های سطحی روی مارمونایت زیبایی بیشتری به آن می‌بخشند نسبت به سنگ طبیعی و با لمس آن، احساس بهتری به مصرف‌کننده منتقل می‌کند.

چرا مارمونایت؟

استفاده از سنگ طبیعی برای دکوراسیون منزل، برای بسیاری از افراد خوشایند است، اما به دلیل در دسترس نبودن سنگ های طبیعی با کیفیت مرغوب، ممکن است بسیاری ازطرفداران قید به کار بردن و استفاده از آن را برا همیشه بزنند. همین مسئله باعث شد تا سنگ های مصنوعی با کیفیت و طرح های متفاوت و همگون با انواع سلیقه ها در بازار عرضه گردند.

مارمونایت از لحاظ مقاومت در برابر لک و خط و خش بسیار مقاوم است اما دربرابر حرارت مقاومت کمتری نسبت به اس پی ال دارد زیرا بیس کار از کورین است و کورین مقاومت کمتری در برابر حرارت دارد. مارمونایت در دو ضخامت 12 و 2 میل درحال تولید است. همه ی کد رنگ های مارمونایت دارای دیوارپوش هستند(2 میل) که این ویژگی را دیگر متریال ها ندارند.

در بحث اجرای محصول، مارمونایت ساب و پولیش نمیخورد زیرا مغز کار و بیس کار یکسان نیست و در صورت پولیش خوردن لایه ی رویی آن از بین میرود.

معایب مارمونایت:

مارمونایت معایب زیادی ندارد. میتوان گفت تنها عیب آن این است که خط درز را نشان میدهد و وزن آن همانند کورین سنگین است. دیده شدن خط درز به چگونگی اجرای مارمونایت بستگی دارد و اگر اجرا توسط تیم حرفه ای و ماهر انجام گردد، جایی برای نگرانی نخواهد داشت.

سوالات متداول:

به کمک یک دستمال مرطوب میتوان به راحتی نظافت را انجام داد. همچنین در صورت نیاز میتوان از انواع شوینده های خانگی استفاده کرد.

بله، به واسطه آنتی باکتریال بودن و مقاومت در مقابل طیف وسیعی از اسید ها و بازها این امکان وجود دارد.

خیر ولی امکان اجرای حلال شکل وجود دارد.

بله این امکان وجود دارد.

در مقابل شعله مستقیم خیر ولی در زمان استفاده به عنوان صفحه کابینت و یا بین کابینتی در مقابل حرارت گاز بسیار مقاوم است.

این متریال در ابعاد ۱۰۰ × ۳۰۰ ، ۱۳۰ × ۳۲۰ و ۷۶ × ۳۶۸ موجود می باشد. هم چنین پانل دیواری مارمونایت در ابعاد ۷۶*۳۶۸ با ضخامت ۲ میلی متر قابل ارائه است.  

مقاله ها