با جذاب ترین مدل جزیره های آشپزخانه در سال 2023 آشنا شوید!

زیبایی و کارایی فضای آشپزخانه بر هیچکس پوشیده نیست. اکنون که در هزاره سوم زندگی می کنیم، دکوراسیون کارآمد، زیبا و در عین حال خلوت، به سبک زندگی ما اضافه شده است. آشپزخانه های امروزی به گونه ای طراحی شده اند که نیازهای افراد را به صوت مدرن و شیک برآورده سازند. داشتن فضای خلوت و در دسترس با توجه به متراژ کم، جذابیت و زیبایی، دوام و کارایی لوازم آشپزخانه و چندین مورد دیگر، از ویژگی های یک آشپزخانه مناسب برای دنیای امروز است.
در طراحی داخلی خانه تمامی قسمت ها از راهرو ورودی تا اتاق خواب مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و تدابیر خاصی برای زیباسازی و بهینه سازی فضای آنها اندیشیده می شود. آشپزخانه یکی از این فضاهایی است که خانم های خانه دار دوست دارند و بیشتر وقت خود را در آن می گذرانند. این مکان باید علاوه بر زیبایی، پاسخگوی نیاز بانوی خانه باشد و آسایش و راحتی او را به ارمغان بیاورد. پس نیازمند یک دکوراسیون زیبا و مناسب می‌باشد.
امروزه از شیوه های جدیدتری در چیدمان کابینت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده می شود. در این روش یک یا چند کابینت در یک ردیف در مرکز آشپزخانه قرار می گیرند و یک جزیره را تشکیل می دهند.
جزیره آشپزخانه کاربردهای مختلفی دارد مثلا می توان از آن برای نگهداری ظروف آشپزخانه استفاده کرد و یا با چیدن صندلی هایی دور آن به عنوان میز غذاخوری استفاده کرد.
علاوه بر این می توانید از جزیره برای جداسازی آشپزخانه از فضای اطراف استفاده کنید. با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله به بررسی انواع ایده و مدل طراحی جزیره آشپزخانه بپردازیم.

جذاب ترین مدل جزیره های آشپزخانه در سال 2023 :

1. جزیره آشپزخانه ثابت:

در این نوع جزیره میتوان سینک و اجاق گاز را در جزیره آشپزخانه ثابت نصب کرد و با تجهیزات لازم مورد استفاده قرار داد. این کار علاوه بر تاثیر در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه باعث استفاده بهینه از فضا نیز می شود.

2. جزیره آشپزخانه متحرک

گاهی اوقات می توان پایه گردان را زیر واحد جزیره آشپزخانه قرار داد و به راحتی در آشپزخانه جابجا کرد. درنظر داشته باشید امکان نصب اجاق گاز و سینک در جزایر متحرک وجود ندارد. این نوع جزیره بیشتر به عنوان میز ناهارخوری و یا برای نگهداری ظرف و ظروف در منازل مورد استفاده قرار می گیرد.

3. جزیره چند منظوره

با نگاهی به این جزیره به طراحی چند منظوره آن پی خواهید برد. می توانید ظرف ها را بشویید، غذا را آماده کنید و سپس غذای خود را در یک میز زیبا روی چهارپایه های بلند بخورید!
ویژگی های خاص این جزیره به شما امکان استفاده از تجهیزات مختلف آشپزخانه را می دهد. همچنین میتوانید با ایجاد قفسه جایی برای نگهداری بطری و وسایل تزئینی بوجود بیاورید.

جزایر مدرن با ترکیب مواد و ابعاد مختلف تولید می شوند. طرح های ترکیبی بهترین ایده برای استفاده حداکثری از فضای موجود هستند.
این جزیره دارای سینک و گاز است و قسمت تهیه غذا، اجاق گاز، محل سرو غذا و سینک ظرفشویی از مواد مختلف و یکپارچه با بدنه جزیره ساخته شده است.
متریال SPL هم برای اجاق گاز و هم برای سینک مناسب است. می توانید نمونه های بیشتر را اینجا ببینید.
با اجرای این طرح تمامی عملکردها در مرکز آشپزخانه در کنار هم قرار گرفته و فضای بیشتری در محیط ایجاد می شود. دیوار اصلی آشپزخانه که کاملا با کابینت پر شده است، محل مناسبی برای نگهداری ظروف و ظروف آشپزخانه است. با این طراحی وسایل در کابینت ها قرار می گیرند و فضای کلی آشپزخانه مرتب تر به نظر می رسد.

4. جزیره دوقلو

در آشپزخانه های بسیار بزرگ استفاده از دو جزیره بهترین راه برای بهینه سازی فضای موجود خواهد بود. به این ترتیب می توان از برخی جاهای جزیره به عنوان مکانی برای نگهداری ظروف آشپزخانه استفاده کرد. با این کار، دسترسی به لوازم آشپزخانه بسیار آسان تر است.
این نوع جزیره دوقلو برای خانواده های پرجمعیتی که هنگام صبحانه، ناهار و شام کنار هم هستند بسیار کارآمد است. البته ممکن است یکی از این جزایر فقط برای سرو غذا و جزیره دیگر برای کارهای روزمره مانند خرد کردن غذا، پخت و پز و … استفاده شود.

5. طراحی جزیره تاشو

یکی از انواع جزیره های قابل استفاده در آشپزخانه های کوچک، استفاده از جزیره هایی است که سطوح آن ها قابلیت جمع شدن دارند. به این صورت که از این فضا می توان برای کارهای مختلف استفاده کرد و در مواقع عدم نیاز می توان آن را جمع آوری کرد. انواع مختلفی از جزیره ها وجود دارد که در صورت عدم نیاز می توان آنها را مانند سایر کابینت ها زیر پیشخوان قرار داد. ساخت این جزایر مشابه کابینت های دیگر است. این مثال نه تنها می تواند به عنوان مکانی برای نگهداری اشیا استفاده شود، بلکه در صورت عدم نیاز، می توان آن را زیر پیشخوان یا مکان دیگری جابجا کرد. استفاده از این جزایر برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب است.

سخن پایانی:

آنچه در این مقاله در مورد جدیدترین مدل‌های جزیره در ۲۰۲۳ ارائه کرده ایم ایده هایی در زمینه انواع جزیره آشپزخانه است. به خاطر بسپارید که استفاده از جزیره نیازی به آشپزخانه بزرگ ندارد.

دیدگاه تان را بنویسید

مقاله ها

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازدهی 0 / 5. 0